چگونه یک استراتژی تولید محتوا آماده کنیم؟
مهر ۱۱, ۱۳۹۶
ساخت موشن گرافی
مهر ۲۵, ۱۳۹۶

قسمت دوم 

فصل دوم: طراحی محتوا برای رسیدن به چرخه خرید
محتوا نقش مهمی در تمام مراحل بازاریابی آنلاین ایفا می کند. از ایجاد آگاهی در مخاطب در خصوص شرکت شما و محصولات، تا تبدیل مخاطبان به مشتریان. اما محتوایی که برای رسیدن به هر کدام از این اهداف باید مورد استفاده قرار گیرد متفاوت می باشد و این بدان معنی است که شما باید مطمئن باشید که مطالب شما تمامی مراحل یک چرخه خرید را در بر می گیرد:

۱  آگاه سازی: فرد مورد نظر در باره شما و محصولات و خدمات شما آگاهی پیدا می کند و به این نتیجه می رسد که به این خدمات نیازمند است.
۲  تحقیق و آموزش: فرد مورد نظر با پی بردن به مشکل احتمالی خود (آگاه شدن نسبت به نیازمندی خود) به دنبال راه حل و روش غلبه بر این نیازمندی خواهد رفت و روشهای متفاوتی از جمله خدمات و محصولات شما را مورد بررسی قرار می دهد.
۳  مقایسه: فرد مورد نظر درباره قیاسهای انجام گرفته تصمیم گیری می کند و کم کم لیست نهایی خود را کوچک تر می کند.
۴  خرید: سر انجام مخاطب درباره خرید تصمیم می گیرد و یکی از میان چند گزینه را انتخاب می کند.

طرح تولید محتوا:

اکنون زمان آنست که فرآیند تولید محتوا را طراحی کنید. اکنون نوع محتوا و مسیر انتشار آن را معین نمایید. مطمئنا فرد مورد هدف با برخی از مسیرهای انتشار اطلاع درگیر می شود. مثلا پیگیری شما در شبکه های اجتماعی و یا پیگیری وبلاگ شرکت. بررسیها نشان داده است که انواع مشخصی از محتوا برای هر بخش از چرخه خرید می تواند مفیدتر باشد.

فصل سوم: ایجاد تقویم تولید محتوا
تقویم تولید محتوای خود را ایجاد نمایید: زمانی که رفتارشناسی مخاطبان انجام گرفت و نقشه تولید محتوا حول آن شکل گرفت، زمان آنست که بدانیم کی و کجا محتوا را منتشر کنیم.

یک روش موثر برای این کار ایجاد یک تقویم تولید محتواست. تقویم تولید محتوا مانند یک نقشه راه عمل می کند و به شما نشان می دهد که چه نوعی از محتوا را ایجاد نمایید، چه موضوعاتی را پوشش دهید و در په زمانهایی اقدام به انتشار مطالب نماید که بیشترین بازده را در تولید محتوا داشته باشد.

اینها پیشنهادات ماست برای اینکه شما نقشه راه خود را آماده نمایید:

۱  یک فایل صفحه گسترده مانند اکسل و یا یک تقویم در گوگل ایجاد نمایید برای اینکه برنامه خود را در آن ذخیره نمایید. در شرایط ایده آل، برنامه ریزی شما باید برای سه ماه باشد، هر چند صحبت کردن درباره چنین برنامه ای از اجرای آن بسیار راحت تر است!
۲  تقویم آماده شده را با استفاده از فعالیتهای خود مانند زمان انتشار پست در وبلاگ، زمان بروز رسانی شبکه های اجتماعی و …. . هدف اینست که با ترکیبی مناسب از همه ابزارهای انتشاراتی، مانند وبلاگ، شبکه های اجتماعی، کتاب الکترونیکی و همچنین برای هر دسته از مخاطبان اهداف لازم را تعیین کرده و به آن سمت حرکت کنیم.
۳  استراتژی کلید واژه ای، بهینه سازی، چرخه خرید و سایر اهداف بازاریابی آنلاین را یادداشت نمایید و در زمان لازم به نوشته خود مراجعه نمایید.
۴  زمانهای ویژه را از یاد نبرید. فروشندگان خرد باید در تقویم خود زمان اعیاد، روز مادر، و سایر مناسبت ها را یادداشت کنند و فعالین تجاری بزرگ، زمان نمایشگاهها و کنفرانسها و ….
۵  در تقویم خود موقعیتهایی را برای بازنشر اطلاعات در نظر بگیرید. برای مثال باز نشر یک کتابچه و یا یک ویدئو که در مقایسه با یک نوشته وبلاگ، زمان زیادی برای انتشار آن صرف شده است می تواند در برنامه شما قرار بگیرد.

 

نتیجه گیری:
با استفاده از مطالبی که در اینجا خواندید، شما هم اکنون آماده هستید که استراتژی تولید محتوا را برای فعالیت خود تهیه نمایید.

خلاصه مهمترین نکاتی که در اینجا بدانها اشاره کردیم عبارتست از:

 • مخاطبان خود و شخصیت آنها را بشناسید و با توجه به آن محتوای مورد نظر را هوشمندانه تهیه نمایید.
 • محتوای سایت را با توجه به چرخه خرید مشتریان آماده کنید تا مطمئن شوید مطالب شما تمامی مراحل یک خرید را پوشش می دهد.
 • یک تقویم تولید محتوا آماده کنید تا یک برنامه تفصیلی انتشار محتوا را مطابق برنامه زمانبندی اجرا نمایید

 

3 دیدگاه ها

 1. ممنون از اطلاعات خوبتون

 2. از دیجیتال جدید pm7 که به تازگی ارائه شده و شما میتونید
  با ثبت نام در سایت به صورت رایگان ۲۰ دلار اعتبار بگیرید و با
  اعتبارتون ارز pm7 بخرید
  http://bit.ly/pm7icofree

  این روزها بازار ارزهای دیجیتال خیلی داغه و حتی تلگرام
  هم در حال اماده سازی بسترش برای ارائه ارز دیجیتال اختصاصی خودش هستش
  امروزه ۱ عدد بیت کوین (ارز دیجیتال ) چیزی در
  حدود ۵۱ میلیون تومان ارزش داره
  برای ورود به سایتش از لینک زیر میتونید استفاده کنید

  http://bit.ly/pm7icofree

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

پشتیبانی